Pozostałe
Uczniowie klas maturalnych 4C i 4E wzięli udział w wycieczce do Krakowa i Oświęcimia – dwóch miejsc, które w wyjątkowy sposób łączą historię, kulturę i pamięć.
Kraków przywitał nas słońcem i barwami złotej, polskiej jesieni. Tym bardziej zachwycał klimatem i urokiem oraz bogactwem zabytków. Zwiedziliśmy Wawel, poznając jego tajemnice i legendy, zajrzeliśmy do królewskich krypt, a w katedrze mogliśmy zobaczyć i dotknąć słynny Dzwon Zygmunta. Zatrzymaliśmy się również w Kościele Mariackim, podziwiając ołtarz Wita Stwosza i na Rynku Głównym, gdzie tętni serce tego niezwykłego miasta.
Drugi dzień przyniósł doświadczenie zupełnie innego rodzaju – wizytę w Oświęcimiu i Brzezince. To miejsca, w których historia mówi szeptem, a cisza ma moc większą niż słowa. Auschwitz nie jest tylko punktem na mapie, lecz przestrogą przed tym, do czego zdolny jest człowiek, gdy zabraknie w nim dobra. Spacer po terenie byłego obozu był dla nas wszystkich lekcją pokory i człowieczeństwa.
Wyjazd pozostawił w nas wiele przemyśleń i refleksji. To doświadczenie, które pozwoliło nam spojrzeć na historię z innej perspektywy, bo połączyło zdobywanie wiedzy i wiele emocji.






