Wkrótce nowe zajęcia pozalekcyjne w ramach projektu „Z WAT nauka jest fascynująca!”

Z radością przyjęliśmy informację o zakwalifikowaniu się liceum do udziału w projekcie unijnym „Z Wojskową Akademią Techniczną nauka jest fascynująca!”. Nasza szkoła znalazła się wśród 25 liceów ogólnokształcących w całym kraju, które dzięki udziałowi w projekcie będą miały możliwość realizowania interdyscyplinarnych programów nauczania dla poziomu rozszerzonego matematyki, fizyki, biologii i chemii.

Program przygotowany przez Wojskową Akademię Techniczną im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie, w partnerstwie z Augustowskim Centrum Edukacyjnym, dofinansowany w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, pozwoli poddębickim licealistom rozwijać i poszerzać zainteresowania z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych oraz aktywnie przygotowywać się do egzaminów maturalnych i dalszej drogi edukacyjnej.

Projekt będzie realizowany przez organizację bezpłatnych zajęć pozalekcyjnych dla uczniów liceum, powstaną koła zainteresowań oraz interdyscyplinarne koła naukowe matematyczno-fizyczne i biologiczno-chemiczne. Dla ich uczestników zostaną zorganizowane konkursy matematyczne, obozy naukowe i wykłady w Wojskowej Akademii Technicznej. Szkoła poszerzy swój warsztat dydaktyczny o tablicę interaktywną z projektorem i oprogramowaniem oraz kamerę. Innowacyjność programów zostanie wzmocniona dzięki platformie e-learningowej, na której znajdą się opracowane moduły lekcji, doświadczenia, zadania, filmy, gry edukacyjne.

Wkrótce więcej informacji o rekrutacji na ruszające zajęcia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code