Wiosenny dzień otwarty

Po przymusowej przerwie w organizacji zajęć otwartych dla uczniów klas ósmych, związanej z ograniczeni epidemiologicznymi, w tym roku znów szeroko otworzyliśmy drzwi na powitanie ósmoklasistów.

Goście nie zawiedli! W pierwszy dzień wiosny w pojawiło się u nas ponad 250 uczniów zainteresowanych ofertą edukacyjną szkoły, zapleczem dydaktycznym oraz zdobyciem praktycznych informacji na temat rekrutacji i samej nauki w liceum.

Wśród uczniów, którzy 21. marca odwiedzili LO była młodzież ze szkół podstawowych z Poddębic, Uniejowa, Zadzimia, Dalikowa, Pęczniewa, Domaniewa, Porczyn, Warty czy Kłódnej. Brali udział w zajęciach z robotyki i programowania, zabawach językowych, laboratoriach chemicznych i fizycznych. Spotkali się z uczniami klas o profilu mundurowym i mogli rozegrać partię szachów. Przyglądali się, zwiedzali, dopytywali.

Wspaniała frekwencja tegorocznego dnia otwartego bardzo cieszy. Świadczy o dużym zainteresowaniu ofertą liceum i jest dowodem na to, że takie akcje są wciąż potrzebne, gdyż dają możliwość bezpośredniego kontaktu, zadania nurtujących pytań i poznania szkoły przed podjęciem ostatecznych decyzji w sprawie dalszej drogi edukacyjnej.