Wielokierunkowy rozwój klasy mundurowej

Projekt „Wielokierunkowy rozwój klasy mundurowej” adresowany jest do 20-osobowej grupy uczniów z międzywydziałowej klasy o profilu mundurowym Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Poddębicach.

Jest to jedyna w powiecie poddębickim klasa mundurowa, która została utworzona w roku szkolnym 2016/2017 w odpowiedzi na zapotrzebowanie społeczności lokalnej.

Uczniowie wezmą udział w różnorodnych zajęciach, których głównych celem jest wzrost sprawności fizycznej, umiejętności strzeleckich oraz postaw proobronnych młodzieży. Uczestnicy projektu nabędą praktyczne umiejętności z zakresu posługiwania się kompasem i busolą oraz czytania mapy.

Odbędą się 34 godziny zajęć w terenie z instruktorami Związku Strzeleckiego w Łodzi, 5-dniowy profesjonalny wyjazdowy obóz strzelecki (40 godzin zajęć) oraz dwa wyjazdy na Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie. Zaplanowano udział w zawodach „Orientuj się i licz” oraz „Sprawni jak żołnierze”.

Uczniowie wezmą udział w różnorodnych działaniach nakierunkowanych przede wszystkim na rozwój ich umiejętności strzeleckich i proobronnych oraz wyposażenia młodych ludzi, zainteresowanych zawodową służbą wojskową, w podstawowe umiejętności praktyczne niezbędne do wykonywania zadań w służbach mundurowych.

Zadanie publiczne „Wielokierunkowy rozwój klasy mundurowej” współfinansowano ze środków Ministra Obrony Narodowej RP.