Teatr online

W czasach pandemii problemy dnia codziennego urastają często do wielkich rozmiarów. Coraz więcej młodych ludzi zaczyna borykać się z poczuciem odrzucenia, bezsensu. Nie możemy pozwolić sobie na odreagowanie, gdyż dostęp do szeroko pojętej kultury jest ograniczony.

Dlatego nie lada gratką okazał się dla uczniów naszego liceum spektakl „Impreza”, który mieliśmy okazję obejrzeć 18 lutego 2021r. Sztuka przygotowana została przez aktorów Teatru Powszechnego w Łodzi i transmitowana na żywo w Internecie.
Spektakl omawiał istotne dla nas problemy, szczególnie ważne w trudnej obecnie rzeczywistości. Zachowanie młodzieży na imprezach, napięte kontakty z rodzicami czy konsekwencje „spontanicznych” zachowań to tylko niektóre z tematów poruszanych w przedstawieniu. Sztuka skłaniała do rozmyślań, refleksji na temat odpowiedzialności i komunikacji między członkami rodziny.
Niewątpliwym atutem spotkania były warsztaty prowadzone przez aktorów po przedstawieniu. Każdy mógł wtedy podzielić się swoimi spostrzeżeniami, obawami czy przemyśleniami na poruszane tematy.
Z pewnością nic nie zastąpi „fizycznej” obecności w teatrze, obcowania ze sztuką „twarzą w twarz”, jednak biorąc pod uwagę obecną sytuację, myślę, że taka forma spotkania z kulturą, jest dla wielu ciekawą alternatywą.

Spotkanie z teatrem odbyło się w ramach projektu „Bliżej teatru” dofinansowanego ze środków Fundacji PZU, realizowanego przez Stowarzyszenie „Licealista”

Zofia Dębiec

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code