Sukces w finale regionalnym Konkursu Żołnierze Wyklęci – niezłomni bohaterowie

Miło nam poinformować, że uczennica klasy IIE Sylwia Michalak, zdobyła maksymalną (40/40 pkt) ilość punktów w regionalnym finale Konkursu Żołnierze Wyklęci – niezłomni bohaterowie.

Konkurencja była duża, Sylwia rywalizowała z 32 najlepszymi uczniami z dziesięciu szkół ponadgimnazjalnych z powiatów: poddębickiego, łęczyckiego, kutnowskiego i łowickiego. Przed najlepszymi kolejne zmagania – finał wojewódzki i walka o wycieczkę do Brukseli czyli główną nagrodę konkursu.

Finał konkursu odbędzie się 9 marca o godz. 11.00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi.Będziemy trzymać kciuki! 🙂

Konkurs „Żołnierze Wyklęci – niezłomni bohaterowie” organizowany jest przez parlamentarzystów: posła Piotra Polaka, posła Roberta Telusa i senatora Przemysława Błaszczyka i został objęty patronatem Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi. Uczestnicy konkursu (wśród których była także uczennica kl. IIE Martyna Zuchniewicz) wysłuchali wykładu przedstawiciela IPN – dr Tomasza Toborka na temat żołnierzy wyklętych i badań IPN-u na temat ich historii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code