Sukces naszych konkursów przedmiotowych!

 Sukcesem zakończyła się pierwsza edycja konkursów organizowanych przez LO w Poddębicach, do udziału w których zaproszono uczniów szkół podstawowych powiatu poddębickiego. Przystąpiło do nich ponad 60 ósmoklasistów z 6 szkół – Dalikowa, Domaniewa, Niemysłowa, Poddębic, Uniejowa, Wielenina. Duże zainteresowanie cieszy tym bardziej, że sytuacja epidemiologiczna nie sprzyja pozaszkolnym aktywnościom młodych ludzi.

Celem konkursowej zabawy było rozwijanie pasji młodzieży, motywowanie ich do pracy i pokazanie, że warto podejmować wysiłek dla swojego samorozwoju.

Konkursy składały się z dwóch etapów. Do finałowego zakwalifikowało się 30 osób, które rywalizowały między sobą w 4 blokach tematycznych: matematyczno-fizyczno-informatycznym, przyrodniczym, językowym i humanistycznym. Patronat nad konkursami objęła Małgorzata Komajda, Starosta Powiatu Poddębickiego. I to właśnie w sali konferencyjnej Starostwa, w poniedziałek 31 maja odbył się uroczysty finał konkursów. Nagrody z rąk Pani Starosty, Pani Doroty Kubiak, Zastępcy Naczelnika Wydziału Zdrowia, Pomocy Społecznej, Oświaty, Kultury i Sportu, Pana Dyrektora Jarosława Terleckiego oraz naszych nauczycieli – Pana Jacka Bieniasa i Piotra Kowalczyka odebrało 12 zwycięzców – troje w każdej kategorii tematycznej konkursu.

Wiemy, że młodzież ma zróżnicowane zainteresowania, dlatego postanowiliśmy nie zamykać się w jednym przedmiocie. Dzięki temu, że można było sprawdzić swoją wiedzą z różnych przedmiotów, każdy mógł znaleźć obszar, w którym mógł się wykazać. – mówi dyrektor naszej szkoły, Jarosław Terlecki.

To pierwsza odsłona konkursów przedmiotowych w liceum, która pokazała, że młodzież chce się rozwijać, jest aktywna i gotowa do podejmowania nowych wyznań. Planowane są już kolejne edycje konkursowych zmagań, na które zapraszamy na początku przyszłego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code