Spotkanie ze specjalistą medycyny sądowej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

11 kwietnia odbyło się u nas ciekawe spotkanie z dr n. med. Piotrem Arkuszewskim, specjalistą medycyny sądowej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. w którym wzięli udział uczniowie klasy medycznej/biologiczno-chemicznej oraz klasy dziennikarsko-prawniczej.

Uczniowie wraz z prowadzącym przeanalizowali medyczne i kryminalistyczne aspekty tragedii pod Lodową Przełęczą. 3 sierpnia 1925r. na stosunkowo prostej drodze w Dolinie Jaworowej rozegrała się jedna z największych tragedii w historii turystyki tatrzańskiej. Do dziś nie wyjaśniono jej przyczyn, dlaczego zmarli mężczyźni, w tym pełen sił młody taternik, prokurator oraz jego 12-letni syn, a kobieta przeżyła, nie doznając nawet dolegliwości, na które skarżyli się mężczyźni… Do tej pory prowadzone są badania na podstawie artykułów i materiałów naukowych z tamtego okresu. Mimo to przyczyna śmierci turystów do dziś pozostaje tajemnicą.