Przepis na mat-fiza

Politechnika Łódzka  – właśnie to miejsce uczniowie klas I A i II A mieli przyjemność odwiedzić w poniedziałek (tj. 10.06.2019). Spotkanie w ramach patronatu Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki PŁ  pozwoliło im przybliżyć studencką rzeczywistość.

Zajęcia z fizyki poprowadził dr Rafał Ledzion. Wykład pt. „Promieniowanie Rentgenowskie” zaciekawił i zwrócił uwagę wszystkich uczestników. Kto by pomyślał, że to co niewidoczne dla oczu może jednocześnie pomóc człowiekowi i go zabić? Półtorej godziny wystarczyło, aby zdać sobie sprawę ze wszystkich korzyści i zagrożeń, jakie niesie za sobą promieniowanie X. Oczywiście nie zabrakło czasu na krótką dyskusję i żarty.

Spotkanie z królową nauk zostało przeprowadzone pod okiem dr inż. Agnieszki Niedziałkowskiej. Przedstawiła ona zastosowanie matematyki w życiu codziennym oraz udowodniła potęgę tej nauki. Optymalizacja, kryptologia – te zagadnienia nie są już naszym uczniom straszne. Młodzież poznała nowy sposób komunikowania się; poprzez macierze. Czy wykłady okazały się wystarczająco ciekawe dla naszych uczniów? Wykładowcy dołożyli wszelkich starań, aby zachęcić ich do poszerzania wiedzy oraz studiowania na politechnice.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code