Piątek z biologią na uniwersytecie

24 listopada uczniowie klas biologiczno-chemicznych po raz kolejny uczestniczyli w zajęciach realizowanych przez Wydział Biologii i Ochrony Środowiska UŁ w ramach Instytutu Kreatywnej Biologii. I tym razem pracownicy naukowi wydziału zaproponowali bardzo bogaty program – każdy z uczniów wybrał coś dla siebie.

Najważniejsze, że wszyscy uczniowie opuścili pracownie laboratoryjne zadowoleni z zaproponowanych zajęć. Na początek wspaniały wykład z genetyki, prof. dr hab. J. Błasiaka – w sam raz jako dopełnienie zajęć lekcyjnych w klasie pierwszej – „DNA od Watsona i Cricka po dzień dzisiejszy”. Pan Profesor w bardzo ciekawy sposób przybliżył uczniom historię poznania struktury DNA oraz najnowsze odkrycia dotyczące poznania ludzkiego genomu.

Po krótkiej przerwie uczniowie przenieśli się z auli wykładowej do specjalistycznych pracowni aby aktywnie uczestniczyć w zaplanowanych zajęciach.

Uczniowie naszej szkoły znaleźli się w 4 różnych grupach i mieli okazję poczuć się jako studenci uczestnicząc w następujących warsztatach: Mikroorganizmy pozytywni bohaterowie, Tajemnice mikroświata komórek roślinnych, Taksonomia integratywna w badaniach nad różnorodnością biologiczną oraz Wolne rodniki vs. antyoksydanty – kto z tej walki wyjdzie zwycięsko?

Wszyscy uczniowie wyszli z zajęć dzieląc się między sobą wrażeniami. Opowiadaniom nie było końca.
Kolejny wyjazd już za miesiąc!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code