Piątek z biologią na uniwersytecie

24 listopada uczniowie klas biologiczno-chemicznych po raz kolejny uczestniczyli w zajęciach realizowanych przez Wydział Biologii i Ochrony Środowiska UŁ w ramach Instytutu Kreatywnej Biologii. I tym razem pracownicy naukowi wydziału zaproponowali bardzo bogaty program – każdy z uczniów wybrał coś dla siebie.

Najważniejsze, że wszyscy uczniowie opuścili pracownie laboratoryjne zadowoleni z zaproponowanych zajęć. Na początek wspaniały wykład z genetyki, prof. dr hab. J. Błasiaka – w sam raz jako dopełnienie zajęć lekcyjnych w klasie pierwszej – „DNA od Watsona i Cricka po dzień dzisiejszy”. Pan Profesor w bardzo ciekawy sposób przybliżył uczniom historię poznania struktury DNA oraz najnowsze odkrycia dotyczące poznania ludzkiego genomu.

Po krótkiej przerwie uczniowie przenieśli się z auli wykładowej do specjalistycznych pracowni aby aktywnie uczestniczyć w zaplanowanych zajęciach.

Uczniowie naszej szkoły znaleźli się w 4 różnych grupach i mieli okazję poczuć się jako studenci uczestnicząc w następujących warsztatach: Mikroorganizmy pozytywni bohaterowie, Tajemnice mikroświata komórek roślinnych, Taksonomia integratywna w badaniach nad różnorodnością biologiczną oraz Wolne rodniki vs. antyoksydanty – kto z tej walki wyjdzie zwycięsko?

Wszyscy uczniowie wyszli z zajęć dzieląc się między sobą wrażeniami. Opowiadaniom nie było końca.
Kolejny wyjazd już za miesiąc!