Ogród edukacyjny przy liceum już się zieleni

Powrót uczniów do stacjonarnego nauczania zbiegł się z pracami końcowymi na – niezagospodarowanym dotąd – terenie za budynkiem Liceum Ogólnokształcącego. W ramach projektu „Pamiętajcie o ogrodach” finansowanego z Funduszu Naturalnej Energii, w konkursie, którego organizatorem był Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A, a partnerem Fundacja „Za górami, za lasami”, przed szkołą pojawiły się 4 strefy tematyczne z różnorodną roślinnością: rośliny zimozielone, rośliny przystosowujące się do niedostatków wody, łąka kwietna i zioła

Rośnie już także letnia klasa plenerowa. Część ściany jednego z budynków zagospodarowano na tablicę wokół której posadzono pnący bluszcz. Lekcje na terenie takiej zielonej klasy będą przyjemnością! Na razie uczniowie brali udział w zajęciach związanych z bioróżnorodnością, dostosowaniem roślin do warunków środowiska czy leczniczymi właściwościami ziół. Lekcje w terenie połączone były z badaniami mikroskopowymi budowy poszczególnych gatunków.

Młodzież najefektywniej uczy się poprzez doświadczenie i działanie, dotykając i sprawdzając. Ogród edukacyjny będzie się rozrastał i zmieniał wraz z porami roku, dzięki czemu będzie przez całe lata interesującym i kolorowym miejscem botanicznych obserwacji.

Projekt nie tylko przyczyni się do poprawy estetyki miasta i praktycznego zwiększania świadomości ekologicznej młodzieży, ale – jak każdy zielony skwer – będzie krokiem w stronę poprawy jakości powietrza wokół nas.