Niezwykłe warsztaty dziennikarskie

Trwają niezwykłe zajęcia dla licealistów z klas o profilu humanistycznym. Warsztaty dziennikarskie, które ruszyły w naszej szkole nie są celem samym w sobie. To preludium do kolejnych działań i wspaniałych efektów jakie uwieńczą projekt „Młodzi debatują” finansowany z dotacji otrzymanej z programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Realizator projektu – Stowarzyszenie „Licealista” zaprosiło do współpracy absolwentów studiów dziennikarskich oraz dziennikarzy prasowych i radiowych. Podczas pracy z młodzieżą dzielą się oni swoją wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniami z pracy. Zajęcia mają charakter warsztatowy, licealiści tworzą próbki własnych audycji radiowych, wywiadów, artykułów.

Wkrótce kolejne zajęcia, a rezultatem naszej kilkumiesięcznej pracy będą zorganizowane przez licealistów debaty publiczne. Powstanie też szkolne radio. Czekamy z niecierpliwością!