Nietypowa lekcja o Ukrainie

Obecność młodzieży z Ukrainy w naszym Liceum to okazja do wzajemnego poznania. Nowe uczennice z klasy 1b – Ania i Veronika pokazały swoim szkolnym kolegom ojczysty kraj. Mogliśmy poznać inny niż nasz system edukacji ukraińskiej. Zobaczyliśmy jak wyglądają lekcje w ich szkole i sale do przedmiotów artystycznych. Słuchaliśmy współczesnej muzyki młodzieżowej. Odkryliśmy różnice i podobieństwa naszych języków.

A czy ktoś z nas zna słodkie paluszki lub pił sok z brzozy? Te i inne ciekawostki o Ukrainie zaskoczyły nas i zainteresowały sąsiednim krajem. Dowiedzieliśmy się, co zaskoczyło i zdziwiło dziewczyny po przyjeździe do Polski i czego najbardziej im brakuje.

Dzięki temu spotkaniu poznaliśmy koloryt sąsiedniego kraju i piękno kultury ukraińskiej, która aktualnie pogrążona w wojnie walczy o zachowanie tego, co w niej najpiękniejsze.