Nie rozróżniam, nie odróżniam, nie segreguję, nie prześladuję – TOLERUJĘ!

1 grudnia 2017 roku odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu filmowego ”Nie rozróżniam, nie odróżniam, nie segreguję, nie prześladuję – TOLERUJĘ!”, w którym udział wzięły uczennice naszego liceum : Martyna Pentela, Dominika Bąkowska, Natalia Wolska i Lilianna Burska, autorki filmu „Droga przeżycia.” Praca filmowa naszych licealistek zdobyła wyróżnienie komisji konkursowej i zajęła czwarte miejsce.

Po uroczystym wręczeniu nagród odbyła się debata pt. „Czy tolerancja dziś jest w nas?”, w której wzięli udział dr Adam Bodnar – Rzecznik Praw Obywatelskich,dr n. med. Zbigniew Deroń– Kierownik Oddziału Obserwacyjno – Zakaźnego i Chorób Wątroby WSS im. dr Wł. Biegańskiego w Łodzi,ks. Arkadiusz Lechowski – duszpasterz Parafii św. Anny w Łodzi oraz Tomasz Bilicki– Prezes Fundacji INNOPOLIS. Goście rozmawiali o tolerancji, o prawach człowieka, stereotypach, uprzedzeniach, dyskryminacji, agresji i przemocy.

Na koniec wieczoru wystawiono spektakl „Matki i synowie”w reżyserii Krystyny Jandy. W roli głównej – obok samej reżyserki, wystąpił Antoni Pawlicki. Spektakl poruszał tematykę związków homoseksualnych i ich odbioru społecznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code