Nasi eksperci od ubezpieczeń – Olimpiada wiedzy o ubezpieczeniach społecznych

Za nami II etap Olimpiady wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. W warunkach pandemii zmagania zespołów ze szkół ponadpodstawowych rozsianych po całej Polsce odbyły się w formule on-line. Zespół LO Poddębice zajął 3 miejsce w etapie wojewódzkim Olimpiady!

Olimpijczycy  mieli pół godziny na rozwiązanie testu i udzielenie odpowiedzi na 25 pytań. Uczestnicy drugiego etapu olimpiady zmagali się z zagadnieniami dotyczącymi ubezpieczeń społecznych. Dotyczyły one kwestii składkowych, prowadzenia działalności gospodarczej i wynikających z tego obowiązków ubezpieczeniowych, prawa do świadczeń, miejsca ZUS w systemie zabezpieczenia społecznego, historii ubezpieczeń społecznych.

Uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy rywalizują w olimpiadzie, najpierw uczestniczą w  programie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”.

Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Gabriela Barbura,  Martyna Kaźmierczak i Roksana Wiśniak. Gratulujemy miejsca na wojewódzkim podium!
Kilka dni temu nagrody naszemu zespołowi wręczyły: Pani Koordynator Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” z ZUS II Oddział w Łodzi oraz kierownik Biura Terenowego ZUS w Poddębicach, Pani Elżbieta Walisiak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code