Maturzyści w finale Konkursu Matematycznego WAT

Uczniowie naszej szkoły od kilku lat biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym im. gen. S. Kaliskiego przeprowadzanym przez Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie.

Organizatorami Konkursu są Instytut Matematyki i Kryptologii Wydziału Cybernetyki WAT i Dział Spraw Studenckich WAT. Konkurs ten ma na celu propagowanie wiedzy matematycznej, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych uczniów oraz ujawnianie młodych talentów.

W grudniu 2020r. odbyły się eliminacje szkolne konkursu. W wyniku tych eliminacji nasi maturzyści: Ewa Rychlicka (klasa 3a), Kamila Kwiecień i Michał Napiórkowski (klasa 3b) zakwalifikowali się do II etapu konkursu (finału), w którym będą walczyć o plamę zwycięstwa z uczniami z całej Polski.

Trzymamy mocno kciuki za dalsze sukcesy naszych uzdolnionych matematyków.