Maj miesiącem egzaminów maturalnych

Maj to dla szkół ponadgimnazjalnych bardzo pracowity miesiąc. W tym roku już 4 maja nastąpiła inauguracja tegorocznych egzaminów maturalnych. Tradycyjnie absolwenci mierzą się z obowiązkowymi przedmiotami pisemnymi na poziomie podstawowym: językiem polskim, matematyką i językiem obcym oraz ustnymi – językiem polskim i językiem obcym.

To jednak nie koniec maturalnych atrakcji. Każdy uczeń musi przystąpić także do przynajmniej jednego egzaminu z przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym. W naszej szkole od kilku lat największym zainteresowaniem cieszą się tutaj przedmioty: matematyka, biologia, chemia, fizyka, geografia, historia, języki obce, język polski, wiedza o społeczeństwie.

Matury odbywać się będą przez kilkanaście najbliższych dni. Wyniki pisemnych egzaminow poznamy na początku lipca. Trzymamy kciuki za wszystkich naszych uczniów!