Olimpiada Solidarnosci

Licealistki w V edycji ogólnopolskiego konkursu

Olimpiada Solidarnosci

Aż 3000 uczniów z całego kraju zgłosiło się do udziału w V edycji ogólnopolskiego konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”. Do drugiego etapu w województwie łódzkim zakwalifikowało się 50 uczestników. Wśród nich znalazły się uczennice kl. IIF, realizującej rozszerzoną podstawę programową z języka polskiego i historii: Sandra Brzezińska i Kornelia Cedrych.

Egzamin polegał na rozwiązaniu testu z wiedzy historycznej obejmującej lata 1970-1990. Olimpiada Solidarności to obecnie jeden z największych i najbardziej rozpoznawalnych ogólnopolskich konkursów w Polsce. Poziom jest bardzo wysoki, a uczestnicy, którzy osiągną wynik z testu powyżej 50% mogą być naprawdę zadowoleni z siebie. „Bardzo chcielibyśmy, by zostało to docenione przez przedstawicieli władz samorządowych oraz nauczycieli” – powiedziała Danuta Kobzdej, prezes Fundacji Centrum Solidarności, która jest organizatorem i pomysłodawcą „Olimpiady Solidarności”. Poddębickie uczennice znalazły się wśród osób, które uzyskały taki wynik. Gratulujemy!

Dla Sandry historia najnowsza jest najciekawszym okresem w historii Polski. Kornelia potraktowała udział w konkursie jako powtórzenie do matury. Wykorzystała tę okoliczność do sprawdzenia swojej wiedzy na tle uczniów innych szkół.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code