Politechnika Łódzka 2017

Licealiści na VIII Tygodniu z Matematyką i Fizyką

Politechnika Łódzka 2017

Dobiegł końca VIII Tydzień z Matematyką i Fizyką organizowany przez Politechnikę Łódzką. Wzięło w nim udział prawie 40 poddębickich licealistów z klas o profilach matematyczno-fizycznym (IIIA, IIIB). Pięciodniowy plan zajęć był dość napięty – maturzyści uczestniczyli w zwiedzaniu, wykładach, pokazach i warsztatach. Nie zabrakło także miejsca na sportową rywalizacje oraz poznawanie życia studenckiego „od kuchni” (a właściwie – od akademika). 

Pierwszego dnia uczestnicy wyjazdu zostali zapoznani z planem Politechniki Łódzkiej oraz z jej najciekawszymi wydziałami. Podczas uroczystego rozpoczęcia, na którym zgromadzeni byli uczniowie z sześciu różnych szkół, przedstawicielka  uczelni  – mgr Kamila Kremer-Kuśnierek opowiadała o kierunkach studiów, wymogach rekrutacji oraz zajęciach pozalekcyjnych organizowanych przez wykładowców.

Przez pięć dni prowadzone były wykłady z matematyki i fizyki. Młodzież poznawała zupełnie nowe pojęcia jak na przykład: ,”grafy” ,”całki” ,”liczby zespolone” oraz „ciąg Fibonaciego”.

W czwartek na wydziale FTIMS licealiści uczestniczyli w ćwiczeniach na temat funkcji trygonometrycznych i ich własności. Zadania, które przydzielali wykładowcy miały charakter gry komputerowej, w której uczniowie mogli ze sobą rywalizować. Czas między zajęciami młodzież spędzała zwiedzając LabFactor – nowoczesny budynek Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska, Biblioteki Politechniki Łódzkiej i uczestnicząc w zawodach sportowych na terenie Centrum Sportu PŁ. Wieczory licealiści spędzali w akademiku, poznając realia codziennego życia studenckiego.

Uczniowie wracali do Poddębic pełni pozytywnych wrażeń i bogatsi o wiedzę na temat możliwości, jakie daje łódzka uczelnia. Być może wyjazd przyczyni się do ułatwienia dalszych edukacyjnych wyborów.

Klaudia Krasnodębska kl. IIIa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code