Dzień pełen atrakcji

Quizy, zabawy, gry dydaktyczne, ciekawe doświadczenia i wiele innych atrakcji w pierwszy dzień wiosny w liceum. Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom gimnazjalistów i ósmoklasistów odnośnie wyboru ich przyszłej drogi życiowej, w liceum zorganizowano dla nich 21 marca dzień otwarty.

Nauczyciele wraz z uczniami przeprowadzili lekcje z matematyki („Matematyka na wesoło”), fizyki („Materiały inteligentne”) i informatyki („Zaprogramowani na sukces”). Uczniowie brali udział w licealnych warsztatach z chemii („Chemiczne wariacje”), biologii („Szkiełko i oko”) i geografii. Nie zabrakło także spotkania z przedmiotami humanistycznymi („Kreatywność językowa”, „Gry i zabawy historyczne”, „Deutschland unser Nachbar”, „Angielski inaczej”). Wspólnie można było poćwiczyć na siłowni i sali gimnastycznej, pokonując tor przeszkód. Warto także było wziąć udział w szkoleniu dotyczącym pierwszej pomocy przedmedycznej.

Uczniowie mogli również zapoznać się z ofertą edukacyjną liceum, zadać nurtujące pytania i uzyskać informacje na temat możliwości kontynuowania nauki na uczelniach wyższych. Uczestnictwo w takich zajęciach to kolejny krok ku przemyślanym i świadomym wyborom przyszłej drogi edukacyjno – zawodowej. Liceum Ogólnokształcące odwiedziło ok. 460 uczniów nie tylko z terenu powiatu poddębickiego, ale i innych miejscowości.