Deutsch ist einfach

30 marca odbyła się XII edycja międzyszkolnego konkursu z języka niemieckiego „Deutsch ist einfach”, w którym brali udział uczniowie naszego liceum oraz ZSP w Poddębicach. Konkurs został przygotowany przy współpracy nauczycieli germanistów z obu szkół.

Konkurs ma na celu rozwijanie kompetencji oraz umiejętności językowych uczniów, motywowanie ich do samodzielnego pogłębiania wiedzy z języka niemieckiego, jak również promowanie tego języka w społeczności szkolnej. W tym roku konkurs odbył się w innej formie- uczniowie mieli do wykonania test on-line, który sprawdzał ich wiedzę z zakresu realioznawstwa krajów niemieckojęzycznych. Wzbudził duże zainteresowanie wśród uczniów, a najlepsi z nich zostali wyróżnieni i nagrodzeni.

Oto lista osób wyróżnionych- wygenerowana ALFABETYCZNIE :
– BIENIAS IGOR
– DRZEWIECKA IDALIA