Apel z okazji Święta Niepodległości

Uroczystym apelem uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Można powiedzieć, że tegoroczne święto miało w naszej szkole aż trzy odsłony! Ze względu na obostrzenia epidemiologiczne nie wszyscy uczniowie mogli jednocześnie przebywać na sali. Artyści biorący udział w apelu występowali trzykrotnie, aby cała społeczność szkolna mogła uczestniczyć w wydarzeniu.

W programie występu znalazły się patriotyczne utwory muzyczne przeplatane poezją nawiązującą do odzyskania przez Polskę niepodległości. Konferansjerzy krótko przypomnieli widzom wydarzenia, które doprowadziły nasz kraj do tak ważnego momentu w historii. Odwiedził nas także sam Józef Piłsudski…

Podczas apelu odbyło się także uroczyste ślubowanie i przysięga uczniów klasy mundurowej. Liceum dołączyło do akcji „Niepodległa do Hymnu” w której w samo południe śpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”. Film z tego wydarzenia można zobaczyć tutaj:

Za scenografię i cały występ odpowiedzialne były Panie: Agnieszka Kujawa i Elena Malczuk.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia: