Zwycięzca konkursu „Piękne doświadczenie, fascynujące wyjaśnienie”!

Niedawno pisaliśmy o zbliżającym się finale konkursu „Piękne doświadczenie, fascynujące wyjaśnienie”, do którego udało się zakwalifikować uczniowi klasy IIA – Adrianowi Paprockiemu, a już dziś z przyjemnością zawiadamiamy o zwycięstwie Adriana.

Podczas finału konkursu organizowanego przez Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej, w walce o pierwsze miejsce Adriana wspierała cała klasa, która wybrała się na Politechnikę Łódzką, aby kibicować koledze. Zwycięzca musiał się zmierzyć z silną konkurencją, jaką stanowiły zespoły uczniów z różnych szkół m.in. Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Łódzkiej. Przedstawione w konkursie doświadczenia były bardzo ciekawe i zróżnicowane, bo dotyczyły między innymi poduszkowców, płomieni tańczących w rytm muzyki, badania lepkości najtańszego na rynku szamponu i magnesów neodymowych.

Adrian przedstawił prezentację na temat Cewki Tesli, która zrobiła ogromne wrażenie na jurorach oraz publiczności. Stworzone w większości z przedmiotów codziennego użytku urządzenie zachwyciło skomplikowaną budową oraz efektami, które dzięki niemu uzyskano. Gromkie brawa po jego występie były najlepszą miarą wrażenia, jakie zrobił na widzach przygotowanym doświadczeniem.

Podsumowaniem i uwieńczeniem zwycięstwa Adriana oraz kilkutygodniowej pracy nad projektem były gratulacje oraz wręczenie nagrody i dyplomu w blasku fleszy aparatów przedstawicieli łódzkich mediów. Krótką fotorelację z finału zamieścił między innymi Dziennik Łódzki oraz serwis naszemiasto.pl.

Gratulujemy i po cichu wierzymy, że odrobinę przyczyniliśmy się do sukcesu Adriana trzymając kciuki i wspierając Go kibicowaniem podczas występu.:)