Zwycięstwo w powiatowych eliminacjach o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi

19 kwietnia po fachowym okiem policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach odbyły się powiatowe eliminacje konkursu dla uczniów szkół średnich o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi pod patronatem Wojewody łódzkiego.

Młodzież z Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych rywalizowała o pierwsze miejsce i udział w eliminacjach wojewódzkich. Czteroosobowe drużyny rozwiązywały test wiedzy składający się z 30 pytań z zakresu wiedzy o społeczeństwie i bezpieczeństwie, następnie prezentowały praktyczne umiejętności próbując pokonać w jak najlepszym czasie niełatwy tor przeszkód. I miejsce zajęli nasi uczniowie. Gratulujemy! Teraz zwycięska drużyna będzie walczyć podczas eliminacji wojewódzkich o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi.

Celem konkursu jest popularyzowanie zasad poszanowania i przestrzegania przepisów prawa, utrwalanie zdobytej wiedzy z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa i porządku publicznego, przybliżenie zawodnikom procedury rekrutacji do pracy w mundurze oraz propagowanie zasad fair-play podczas rywalizacji sportowej.

fot. Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach