Zostań odkrywcą miejsc pamięci narodowej!

Uczniowie z klas 1b SL i 3a biorą udział w projekcie edukacyjnym „Zostań odkrywcą miejsc pamięci narodowej!”, realizowanym we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej w Łodzi.

Warsztaty podzielone są na trzy etapy. Podczas pierwszego spotkania, 28.10.2019 r. licealiści zapoznali się z pracą Oddziałowego Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN w Łodzi, wzbogacili swoja wiedzę o nowe pojęcia z zakresu pracy na rzecz upamiętniania. Wzięli również udział w konkursie tematycznym z nagrodami.
Drugi etap będzie polegał na samodzielnej pracy uczniów, którzy połączą się w grupy, wybiorą jedną z gmin swojego powiatu i wyszukają na jej terenie miejsca pamięci narodowej. Efekty swojej pracy przedstawią w formie prezentacji multimedialnej.
W ramach finałowego, trzeciego spotkania odbędzie wycieczka szlakiem miejsc pamięci narodowej regionu, która zostanie przygotowana przez pracowników pionu upamiętniania IPN.