Żołnierze z Leźnicy Wielkiej odwiedzili naszą szkołę

Uczniowie grupy ponadwydziałowej klasy mundurowej LO w Poddębicach brali udział w zajęciach prowadzonych przez żołnierzy 1 Dywizjonu Szwoleżerów Marszałka Józefa Piłsudskiego 1 Batalionu Kawalerii Powietrznej w Leźnicy Wielkiej pod dowództwem chorążego M. Witkowskiego. Drużyna przyjechała na zajęcia do naszej szkoły.

Podczas spotkania nasi przyszli żołnierze poznali sprzęt znajdujący się na wyposażeniu jednostki m.in.: lekki moździerz LM 60D, który waży około 20 kg, ręczny przeciwpancerny granatnik RPG-7, karabinek szturmowy 5,56 mm Beryl- C, karabin maszynowy UKM 2000P, spadochrony desantowe.

Młodzież po raz kolejny uczyła się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Zajęcia pokazały jak wygląda życie żołnierza w praktyce i przyczyniły się do rozwijania pasji naszych uczniów.