Zaprogramowani na sukces! Kolejny projekt w liceum

Z radością informujemy, że projekt „Zaprogramowani na sukces” Stowarzyszenia Licealista uzyskało dofinansowanie (13 tysięcy złotych) w ramach konkursu grantowego „Bank Ambitnej Młodzieży” Fundacji Banku Zachodniego WBK S.A. im. Stefana Bryły!

Celem Projektu jest rozwijanie zainteresowań tematyką robotyki wśród uczniów sześciu szkół powiatu poddębickiego poprzez wyposażenie ich w podstawowe wiadomości i praktyczne umiejętności programowania przez zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych i edukacyjnych. Projekt ma promować korzyści płynące z nauki programowania i wykształcić kompetencje pozwalające sprostać wymogom rynku pracy.

Uczniowie będą pracowali na bazie nowoczesnych robotów mobilnych mBot oraz Lego Mindstorms. Zajęcia o charakterze warsztatowych odbędą się w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Poddębicach oraz innych pięciu szkołach gimnazjalnych powiatu poddębickiego. Zwieńczeniem projektu jest konkurs dla uczniów koła przedmiotowego oraz akcja „Robotomania” w Liceum w Poddębicach.

Regulamin udziału w projekcie oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie Stowarzyszenia Licealista.