Zakończyliśmy akcję „Opatrunek na ratunek”

Uczniowie naszej szkoły dołączyli do ogólnokrajowej akcji prowadzonej przez Fundację Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio „Opatrunek na ratunek.” Zbieraliśmy środki opatrunkowe dla Afryki. Surowy afrykański klimat, brak bieżącej wody, niski poziom rolnictwa i ciągłe walki między plemionami sprawiają, że na kontynencie tym leżą najbiedniejsze kraje świata.

W warunkach życia pozbawionego wszelkich wygód nietrudno o rany zadane narzędziami przy pracy w domu i obejściu. Pracujące od najmłodszych lat dzieci ulegają urazom, często też zdarza się, że parzą się gotowanymi nad ogniskiem potrawami. W tropiku wielką plagą są ugryzienia pcheł piaskowych, którym najczęściej ulegają biegające boso dzieci.

Zadaniem Fundacji jest wspieranie misyjnych przychodni i szpitali, które powstały by pomagać najbardziej potrzebującym. Placówki te nie są jednak dobrze zaopatrzone, brakuje w nich dosłownie wszystkiego, dlatego każdy bandaż, czy plaster są na wagę złota.

Uczniowie naszego Liceum wyszli naprzeciw potrzebom ludności Afryki i wsparli ją środkami opatrunkowymi. Szczególnie dziękujemy klasie II b za zaangażowanie w prowadzoną zbiórkę!