Zajęcia z biotechnologii na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska UŁ

Zachęceni bardzo pozytywnymi opiniami uczniów, którzy w ubiegłym roku uczestniczyli w zajęciach „Izolacja i elektroforeza DNA z materiału roślinnego” na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego, postanowiliśmy również w tym roku skorzystać z zaproszenia i wziąć udział w zajęciach laboratoryjnych na ten sam temat.

Zaproszenie było tym bardziej wyjątkowe, że w tym roku uczniowie zaledwie 4 szkół z województwa mieli okazję pracować w uniwersyteckim laboratorium.

Uczniowie samodzielnie wyizolowali DNA z liści pietruszki, który następnie został poddany elektroforezie.

Zajęcia przebiegały pod czujnym okiem pracowników katedry, a naszych uczniów przy stołach laboratoryjnych wspierali studenci II roku biotechnologii.

Każdy z uczestników otrzymał imienny certyfikat a dwie najbardziej aktywne na zajęciach osoby, odebrały także dodatkowe nagrody.