Zajęcia terenowe z łódzkim Związkiem Strzeleckim

W pierwszą sobotę kwietnia na terenie naszego Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Poddębicach odbyło się spotkanie z łódzkim Związkiem Strzeleckim. Uczestniczyli w nim członkowie klasy wojskowej oraz zainteresowani uczniowie z II i III klasy.

Na zajęciach uczniowie mogli poznać elementy budowy AK – 47 oraz samodzielnie go rozłożyć. Oprócz tego młodzież zapoznała się z podstawowymi postawami strzeleckimi i sposobami czołgania się.

Związek Strzelecki zorganizował zajęcia dla licealistów już po raz drugi. Pierwsze spotkanie odbyło się dwa tygodnie wcześniej i dotyczyło terenoznawstwa. Młodzież zaznajomiła się z busolą, rodzajami map i opanowała wyznaczanie azymutu. Oprócz zajęć teoretycznych grupa pracowała również w terenie. Dodatkowo licealiści na każdym ze spotkań mogli poćwiczyć musztrę.

Jest to kolejne ważne przedsięwzięcie dotyczące klasy mundurowej i nowe doświadczenie dla pozostałych uczniów. Następne zajęcia Związek Strzelecki przeprowadzi zaraz po przerwie świątecznej.