LO zdrowe odżywianie zajęcia

Zajęcia na temat zdrowego odżywiania

LO zdrowe odżywianie zajęciaW pierwszych dniach marca uczniowie klasy Ia i Ic uczestniczyli w zajęciach promujących zdrowe odżywianie. Spotkania prowadzone były przez Patrycję Śmiechowską (IIb), Kasię Rybarczyk (IIb) i Angelikę Janiak (IIc) w ramach programu profilaktyki rówieśniczej „Z nami o Nas.”

W trakcie zajęć uczniowie poznawali zasady zdrowego żywienia, dowiadywali się jakie są najczęstsze błędy żywieniowe wśród uczniów, jak komponować posiłki aby były w pełni wartościowe i jak dbać o utrzymanie właściwej do wieku i wzrostu masy ciała.

Poza teorią była też smaczna praktyka – w szkole rozdano pyszne i zdrowe jabłka.