Zajęcia dla uczniów LO na Politechnice Łódzkiej

Uczniowie klas IA i IIA mieli niedawno okazję poczuć się jak prawdziwi studenci. A to za sprawą spotkań, w których uczestniczyli w ramach patronatu Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki Politechniki Łódzkiej. Warsztaty i wykłady prowadzone były w salach uczelni przez wykładowców PŁ.

4 czerwca ośmioro pracowników uczelni współpracowało z, podzielonymi na niewielkie grupy, uczniami klasy IA przygotowując i omawiając zróżnicowane doświadczenia fizyczne. Zajęcia drugiego dnia, w których uczestniczyła także klasa IIA, skupione były wokół zagadnień matematycznych. Uczniowie wzięli udział w ćwiczeniach dotyczących macierzy i logistyki. Zarówno tematyka, sposób prowadzenia zajęć i studencki klimat spotkań sprzyjały naukowej atmosferze. Nic więc dziwnego, że uczniowie z niecierpliwością oczekują kolejnych wyjazdów na Politechnikę Łódzką.