Z wizytą w Centrum Nauki i Techniki EC1

15 marca klasy 2b i 2c odwiedziły wraz z wychowawcami Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi, gdzie świętowały… Dzień Liczby Pi. W nietuzinkowym budynku dawnych elektrociepłowni działa Miasto Kultury oraz Planetarium EC1 – najnowocześniejsze w Polsce i jedno z najnowocześniejszych w Europie.

Podczas wizyty młodzież mogła zobaczyć, jak działała dawna elektrownia, spróbować swoich sił w zadaniach fizycznych i chemicznych oraz odkrywać tajemnice głębokiego kosmosu. Wystawa dzieli się na kilka ścieżek tematycznych. My swoją rozpoczęliśmy od odpowiedzi na pytanie „Skąd się bierze prąd?” , a zakończyliśmy w kinie sferycznym, w którym uczestniczyliśmy w symulacji lotu w kosmos.

Zwiedzanie polegało na przeprowadzaniu doświadczeń czy też obserwacji za pomocą wielu interaktywnych urządzeń. Stałe ekspozycje umożliwiały ich samodzielną obsługę, jednakże pomocą służyli również mili pracownicy obiektu, którzy przy okazji opowiadali wiele ciekawych rzeczy!

Szczerze polecamy wizytę w CNiT EC1. Wrażenia wizualne są wyjątkowe i z zewnątrz i z wewnątrz kompleksu. Nie wspominają już o walorach edukacyjnych!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code