Z wizytą na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego

Nasi młodzi dziennikarze nie próżnują! Uczniowie klas 1C i 2E o profilu dziennikarsko-prawniczym uczestniczyli w wyjeździe na Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego. Brali udział w zajęciach dotyczących języka reklamy oraz warsztatach radiowych, które wzbudziły niemałe emocje.

Dzięki warsztatom uczniowie poznali zasady przeprowadzania audycji na żywo. Wcielali się w rolę dziennikarza prowadzącego oraz zaproszonych gości. Było to niełatwe wyzwanie, ale licealiści świetne sobie poradzili, bawiąc się przy tym doskonale.

Zajęcia realizowaliśmy we współpracy z Dziennikarskim Kołem Naukowym Uniwersytetu Łódzkiego, czyli… między innymi z Absolwentami poddębickiego liceum! 🙂