Wymiana młodzieży w Gdańsku

Podczas pięciodniowej wymiany polsko – niemieckiej młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Poddębicach i partnerskiej szkoły Europaschule Herzogenrath odkrywała zabytki i uroki Gdańska poprzez udział w grze miejskiej, zwiedzała Westerplatte, była w Sopocie oraz w Europejskim Centrum Solidarności.

Uczniowie odkrywali wspólnie historię Solidarności oraz brali udział w wielu ciekawych grach integracyjnych, animacjach językowych i warsztatach tematycznych. To spotkanie było idealną możliwością do sprawdzenia swoich umiejętności językowych, przełamania barier i uprzedzeń oraz do poznania po prostu nowych przyjaciół.

Wymiana to nie tylko projekt do zrealizowania zadań, ale to przede wszystkim czas na poznanie się poprzez zabawę, dlatego licealiści chętnie uczestniczyli w programie.

Podsumowując, można by powtórzyć za uczestnikami wymiany alles dobrze, a raczej alles bardzo dobrze. Projekt pozwolił zacieśnić kontakty i zapewnił wiele niezapomnianych wrażeń.

Wymiana uzyskała dofinansowanie Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Cieszymy się, że współpraca z szkoła partnerską z Herzogenrath będzie nadal kontynuowana.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z WYJAZDU NA NASZYM PROFILU FB