Wykłady na Wydziale Zarządzania UŁ

19 listopada uczniowie kolejnych klas mogli poczuć się przez kilka godzin jak studenci. Klasy IB i IC odwiedziły Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, by uczestniczyć w zajęciach dotyczących szeroko pojętej tematyki marketingu. Po krótkiej prezentacji oferty wydziału, młodzież wysłuchała wykładów na temat nowoczesnych i niestandardowych form promocji oraz niekonwencjonalnych metod rekrutacji.

Dużo miejsca poświęcono bardzo istotnym zagadnieniom autoprezentacji, sztuce pisania CV i listów motywacyjnych oraz budowania własnego wizerunku.

Poruszono także tematykę serwisów społecznościowych jako płaszczyzny komunikacji z rynkiem pracy oraz serwisów branżowych jako wirtualnego miejsca spotkania z pracodawcą. Jako, że temat bardzo interesujący dla uczniów jako przyszłych studentów, ale też młodych ludzi poznających rynek pracy, na pewno do niego powrócimy. Będzie ku temu okazja, bo wkrótce kolejne spotkania, a akademickie wykłady zasilane częścią warsztatową mają szansę zagościć nawet w murach naszej szkoły.
Szczegóły wkrótce:)