Wykłady na Wojskowej Akademii Technicznej

W ramach projektu „Z WAT nauka jest fascynująca!” 6 grudnia pięcioro uczniów klasy IIIA – wraz 200 uczniów wszystkich szkół zakwalifikowanych do projektu – uczestniczyło w wykładach z matematyki i fizyki na Wojskowej Akademii Technicznej.

Podczas wykładu zatytułowanego „Optymalnie o optimach” wygłoszonego przez dra Lucjana Kowalskiego, kierownika Zakładu Probabilistyki w Instytucie Matematyki i Kryptologii (Wydział Cybernetyki WAT) słuchacze mogli poznać kilka prostych sposobów rozwiązywania zadań optymalizacyjnych.

Wykład „O pewnych aspektach fizycznych skoczni narciarskich” wygłosił dr inż. Arkadiusz Szymaniec, adiunkt w Instytucie Matematyki i Kryptologii (Wydział Cybernetyki WAT), kierownik Zakładu Algebry i Teorii Liczb. Wykład umożliwił spojrzenie na konkurencję skoków narciarskich z punktu widzenia działu fizyki zwanego mechaniką.