Wyjazd w Góry Świętokrzyskie

Jak tu nie lubić czerwca? Pogoda dopisuje i humory również. Nic dziwnego skoro – zamiast oglądać świat zza szkolnej ławy – korzystamy z uroków wiosny w Górach Świętokrzyskich. Ponad 40 uczniów spędziło 3 dni na odkrywaniu uroków malowniczych okolic Wyżyny Kieleckiej.

Pierwszy dzień upłynął pod kątem zwiedzania Chęcin i ich klimatycznego zamku z XIII wieku oraz Parku Etnograficznego – Skansenu w Tokarni, a zakończyliśmy go ogniskiem integracyjnym. Drugi dzień stanowił spore wyzwanie – szczególnie dla opiekunów Uśmiech Po drodze zwiedzaliśmy klasztor na Łysej Górze, a prosto stamtąd skierowaliśmy kroki na Łysicę. 20 kilometrowy spacer po górach niejednych przyprawiłby o zawrót głowy. Ale my daliśmy radę! A po obiadokolacji niektórzy mieli jeszcze siłę na basen i siatkówkę!

Ostatni dzień wyjazdu spędziliśmy w Kielcach zwiedzając najpiękniejsze jego zakątki i… najpyszniejsze cukiernie.

Wyjazd uważamy za udany!