Wyjazd na Politechnikę Łódzką

Dużo się dzieje na uczelniach, które patronują naszej szkole. 10 czerwca klasa IIA miała szansę wziąć udział w kolejnych wykładach w Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki Politechniki Łódzkiej. Tematyka zajęć „brzmiała” groźnie, ale – jak wiadomo – naszych uczniów charakteryzuje odwaga, więc uczestniczyli w spotkaniach z zainteresowaniem.

Prowadzony przez dr inż. Adama Lipowskiego wykład z geometrii analitycznej w przestrzeni dotyczył, przede wszystkim, zastosowania iloczynu skalarnego i wektorowego. Zajęcia z układów równań liniowych macierzy i ich wyznaczników prowadziła dr Agnieszka Kubiś-Lipowska.

Kolejne spotkanie z Politechniką Łódzką po wakacjach!