Wydział Nowych Technologii i Chemii WAT – wykłady online dla naszych uczniów.

Nowe możliwości poszerzenia wiedzy stwarza  współpracy naszej szkoły z Wydziałem Nowych Technologii i Chemii Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie. Pracownicy naukowi uczelni przygotowali dla licealistów cykl wykładów.

Zajęcia w formie online dotyczą zagadnień chemicznych i są adresowane szczególnie dla tych uczniów, którzy chcą rozwijać swoją wiedzę z przedmiotów ścisłych.

Pierwsze spotkanie odbyło się 19.01. 2021. Wykład  „Pierwiastki chemiczne wokół nas” prowadzili z wykorzystaniem platformy TEAMS dr inż. Marcin Hara oraz  podporucznik Dawid Porwanski. Uczestniczyli w nich uczniowie klas drugich i trzecich o profilu biologiczno- chemicznym .

Wykład pt. „Fenomen ciekłych kryształów” prowadziła 28.01. 2021  dr inż. Olga Strzeżysz. Uczestniczyło w nim ponad  60 uczniów z  klas drugich i trzecich.

Wykłady prowadzone były w bardzo przejrzysty i ciekawy sposób, młodzież wysłuchała ich z zainteresowaniem, zdobywając tym samym wiedzę przydatną nie tylko w dalszej edukacji, ale też w codziennym życiu.