Wycieczka do Oświęcimia i Wadowic

W dniu 20 maja 2019 r odbyła się wycieczka szkolna, w której brały udział klasy Ie i IIc. Celem wyjazdu było odwiedzenie obozu koncentracyjnego Auschwitz Birkenau w Oświęcimiu.

Jest to ciekawy obiekt, który kryje w sobie historię bardzo ciężkich warunków życia. Zdjęcia więźniów i buty za szybami dały wszystkim do myślenia. Następnie nasi uczniowie udali się do muzeum Jana Pawła II w Wadowicach. Dzięki wystawie o papieżu Polaku, licealiści mogli zobaczyć, jak żył i zaczerpnąć anegdot o jego prywatnym życiu. Dowiedzieli się, że papież uwielbiał kremówki, toteż ostatnim celem wycieczki było skosztowanie ich w jego rodzinnym mieście.