Wszystkich nas łączy Teams!

Już ponad dwa miesiące prowadzimy w naszej szkole zdalne nauczanie poprzez pakiet Microsoft Office 365 dla edukacji i platformę MS Teams, co znacznie usprawniło nauczanie na odległość. Aplikacja łączy w sobie elementy komunikacji i współpracy grupowej, przekazywania treści, oceniania prac oraz połączenia aplikacji edukacyjnych w jednym miejscu. Dzięki temu systemowi uczniowie naszej szkoły mają stały dostęp do materiałów, mogą kontaktować się z nauczycielami, a także przesyłać wykonane zadania. Nauczyciele zaś mogą przeglądać i sprawdzać prace uczniów na bieżąco oraz przesyłać im informacje zwrotne. Dzięki funkcjom udostępniania prezentacji i tablicy cyfrowej, nauczyciele mogą prowadzić zajęcia zdalnie online bez żadnych problemów. Nasi uczniowie również są zadowoleni z efektywności pracy na Teams:

Licealiści w czasie epidemii
Pandemia uderzyła z niespodziewana siłą, co uziemiło wszystkich w domach. Czas, którego zawsze brakowało, nagle został podarowany w nadmiarze. Młodzież została wrzucona w wir nudy, która stała się mocnym rywalem w tej nierównej walce. Niektórzy zaczęli ćwiczyć i dbać o siebie, inni w końcu obejrzeli zaległe filmy i seriale oraz przeczytali książki, gracze mogli w końcu bez wyrzutów sumienia oddać się ulubionemu zajęciu.
Sposobów na przeżycie izolacji jest wiele – każdy jest dobry pod warunkiem, że działa. Introwertycy nie zgłaszają wielkich sprzeciwów, ekstrawertycy natomiast są w bardzo ciężkiej sytuacji, której zaradzić może tylko Skype lub Zoom. Oprócz znalezienia sposobu na nadmiar czasu, młodym ludziom przyszło zmierzyć się ze zdalnym nauczaniem.
W naszej szkole dzięki platformie Microsoft Teams możemy z wygodą przebrnąć przez lekcje online. Lekcje przez Internet to nadal lekcje, a dopisek “online” tego faktu nie zmienia. Mimo że stosunek młodzieży do szkoły został taki sam, to większość tęskni za kolegami z klasy i nauczycielami: niepodważalne jest to, że chcieliby się z nimi spotkać jak najszybciej. Jako uczniowie wiemy, że w tej trudnej dla wszystkich sytuacji musimy się uczyć. Na szczęście nauczyciele nie zostawiają nas samych sobie – tłumaczą zagadnienia z lekcji przez spotkania online, odpowiadają na nasze pytania, rozmawiają z nami i są zawsze gotowi, by pomóc. Staramy się im odwdzięczać, wysyłając w terminie zadania oraz w miarę możliwości przyswajając wiedzę.
(Julka Kołodziejczak, Arleta Szymańska)