Wojewódzkie eliminacje do Centralnego Zlotu Klas Mundurowych

W piątek 31 maja września na obiektach 15 SIERADZKIEJ BRYGADY WSPARCIA DOWODZENIA odbywały się II wojewódzkie zawody sportowo-obronne klas mundurowych, zorganizowane przez Wojewódzki Sztab Wojskowy we współpracy z Kuratorium Oświaty w Łodzi. Ich celem było wyłonienie drużyny, która reprezentować będzie nasz region podczas V Centralnego Zlotu Klas Mundurowych w Żaganiu.

Otwarcia zawodów dokonali : łódzki kurator oświaty dr Grzegorz Wierzchowski i szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego płk dypl. Jarosław Wasilewski. Sędzią głównym zawodów był Szef Wydziału Mobilizacji i Uzupełnień WSzW ppłk. Piotr Chrzanowski. Koordynatorem zaś Pan Kamil Najdzionek, pełnomocnik ds. obronności i ochrony informacji niejawnych w KO w Łodzi.

W zawodach uczestniczyło 8 ( jedna zrezygnowała tuz przed startem) najlepszych w województwie łódzkim drużyn.

Dziewięcioosobowe zespoły rywalizowały w 3 konkurencjach: strzelaniu z kbks , rzucie granatem na odległość oraz marszobiegu na dystansie ponad 5 km. Podczas marszobiegu uczestnicy musieli przenieść na noszach „rannych” oraz przetransportować 25 kg skrzynie z amunicją.
Nasza drużyna w poszczególnych konkurencjach zajęła : 1 w strzelaniu , 3 w rzucie granatem i 2 w marszobiegu . Te wyniki dały nam drugie miejsce w zawodach. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim, wyprzedzając drużynę z Poddębic o 2 punkty.

Nasza drużyna reprezentowana przez uczniów Klasy Wojskowej:

Filip Kowalczyk, Kacper Aleksandrzak, Krystian Zych, Maciej Jabłoński, Tymon Gajewski, Krzysztof Augustyniak, Radosław Witkowski, Bartosz Głowacki, Patryk Wójcik.

Uczniowie otrzymali puchary, medale i dyplomy oraz upominki od Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego i Kuratorium Oświaty w Łodzi. Nagrody wręczali : Dyrektor Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON Pan Zbigniew Ciosek, Łódzki Kurator Oświaty Grzegorz Wierzchowski oraz Dowódca sieradzkiej 15 Brygady WD płk Robert KRUPA, a imieniu Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Łodzi płk. Jarosława Wasilewskiego, nagrody wręczał ppłk. Piotr Chrzanowski. Po zakończeniu zawodów Goście honorowi oraz organizatorzy na spotkaniu z opiekunami omawiali tematykę związaną ze szkoleniem uczniów w klasach mundurowych, dalszym perspektywom organizacji zawodów sportowo – obronnych. Uczestnicy dokonali wymiany doświadczeń, uwag i propozycji związanych z realizacją powyższych tematów. Uczniowie natomiast mogli zapoznać się z ofertą WszW oraz systemem szkolno – treningowym Śnieżnik.