Wojewódzki Zjazd Liderów Młodzieżowych w Załęczu Wielkim

W dniach 27 – 30 marca Klaudia Krasnodębska, Patrycja Śmiechowska, Angelika Janiak i Wiktoria Nadarzyńska uczestniczyły w II Wojewódzkim Zjeździe Liderów Młodzieżowych w Załęczu Wielkim. Tegoroczny Zajazd odbywał się pod hasłem „Teraz My.” W trakcie czterech dni uczennice poddębickiego liceum prezentowały swoje działania na rzecz środowiska szkolnego w 2016 roku, uczestniczyły w zajęciach warsztatowych mających na celu kształtować postawę akceptacji i tolerancji w stosunku do osób niepełnosprawnych, uczyć dialogu międzypokoleniowego oraz brać odpowiedzialności za własne czyny.

Ponad to liderki miały możliwość rozwijania swoich zainteresowań poprzez uczestnictwo w warsztatach teatralnych, medialnych, sportowych, muzycznych i językowych.

Każdy dzień dla uczestników Zjazdu obfitował w wiele atrakcyjnych zajęć i spotkań z ciekawymi ludźmi: DJ Bulb – bit-bokser, Przemysław Wieczorek – paraolimpijczyk, wolontariusz, muzyk, osoba pełna życzliwości i chęci pracy dla innych mimo swojej własnej trudnej sytuacji życiowej.

Zjazd Liderów to również szkolenia dla kadry pedagogicznej dzięki, którym nauczyciele i pedagodzy walczyli z wypaleniem zawodowym, poznawali trudności funkcjonowania dzieci z deficytami rozwojowymi oraz uczyli się zrozumieć świat swoich młodych podopiecznych.

Owocem Zjazdu Liderów Młodzieżowych w Załęczu Wielkim jest niniejszy spot filmowy: