Własna firma? Od czego zacząć

W czerwcu 18 uczniów naszej szkoły brało udział w czterodniowych warsztatach w ramach projektu ABC przedsiębiorczości. Edukacja finansowa dla mieszkańców wsi i małych miast. Tematem przewodnim będzie przygotowanie biznesplanu własnej działalności gospodarczej.


Rozmawialiśmy o wizji i celach przyszłej firmy, uczyliśmy się analizować rynek i konkurencję, wyliczać koszty niezbędne do rozpoczęcia działalności, a także robić rachunek zysków i strat. Uczestnicy zdobywali wiedzę praktyczną dotyczącą zakładania firmy – jaką formę opodatkowania wybrać, jak zarejestrować działalność gospodarczą oraz w jaki sposób można ją sfinansować. Poznawaliśmy zagadnienia marketingu, reklamy i nowych technologii, które mogą być przydatne w rozwoju nawet jednoosobowej firmy.

Celem projektu jest rozbudzenie zainteresowania przedsiębiorczością, a także wzrost poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu otwierania i prowadzenia indywidualnej działalności gospodarczej u 900 mieszkańców wsi i miast (do 20 tys. mieszkańców) w wieku 16+ z całej Polski.

Projekt „ABC przedsiębiorczości III” stanowi kolejną część Programu Edukacji Finansowej Fundacji Wspomagania Wsi. Program prowadzony jest przez Fundację Wspomagania Wsi we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code