Wizyta w WKU w Łodzi

Uczniowie naszego Liceum odwiedzili w dniu 29 listopada 2017 r. Wojskową Komendę Uzupełnień w Łodzi w ramach patronatu tej instytucji nad liceum. Pracownicy  Zespołu Edukacji i Tradycji Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa w Warszawie przeprowadzili prelekcję adresowaną w pierwszej kolejności do uczniów klas mundurowych.

Prelekcja „W służbie pokoju” poruszająca temat misji wojskowych poza granicami naszego kraju, zainteresowała nie tylko chłopców, ale i dziewczyny. Ta nietypowa lekcja otworzyła oczy młodych ludzi na problemy towarzyszące codzienności żołnierzy Wojska Polskiego podczas misji wojennych.

Nasi licealiści wykazali się sporą wiedzą podczas konkursów i zdobywając sporo upominków. Nagrody ufundowane zostały przez Wojskowy Instytut Wydawniczy i Polskę Zbrojną oraz Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Natalia Czochara

fot. Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa