Wizyta na Wydziale Chemii Uniwersytetu Łódzkiego

Po raz kolejny uczniowie klas o profilu biologiczno-chemicznym (IIC i IID) LO w Poddębicach oraz kilkoro gimnazjalistów gościło na Wydziale Chemii Uniwersytetu Łódzkiego w ramach stałej współpracy i patronatu uczelni nad naszą szkołą.

W laboratoriach uniwersyteckich, pod okiem pracowników naukowych z Zakładu Dydaktyki Chemii i Popularyzacji Nauki oraz studentów uczniowie wykonywali doświadczenia z zakresu chemii nieorganicznej, obserwowali i wnioskowali. To doskonały sprawdzian zdobytej wcześniej wiedzy teoretycznej. W ten sposób młodzież poznaje techniki pracy laboratoryjnej.

Tego rodzaju wyjazdy przyczyniają się też do świadomych wyborów edukacyjnych przyszłych studentów.