Warsztaty ze skutecznych metod nauki

W lutym klasy pierwsze uczestniczyły w warsztatach pedagogicznych z zakresu skutecznych strategii uczenia się. Dziś uczniowie coraz częściej narzekają na trudności z koncentracją czy pamięcią. Uczenie się jest procesem, na który składa się motywacja, koncentracja, sprawna pamięć, predyspozycje genetyczne, organizacja procesu uczenia się.

Współczesny nastolatek jest w stanie skoncentrować się przez około 20 minut. Pozostaje zatem w skupieniu zaledwie przez połowę lekcji. Podobnie jest gdy siada do nauki w domu. Należy zatem poprawić koncentrację uczniów, tak by ich efektywność pracy byłą większa.

Na zajęciach uczniowie poznawali metody organizacji procesu uczenia się, zasady funkcjonowania pamięci krótko i długotrwałej, sposoby uaktywnia jak największej ilości połączeń nerwowych między półkulami mózgowymi, tak aby zwiększyć swoje możliwości percepcyjne.

Mamy nadzieję, że odtąd nauka będzie przyjemniejsza i łatwiejsza!