Warsztaty z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną

Poniedziałek, 6 marca był dla klas Ia, Ic i Ie dniem warsztatów. Luźne lekcje, trudne sprawy – tak można krótko podsumować poruszaną tematykę. Warsztaty, prowadzone przez panią Agatę Traczyk, pedagoga z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Poddębicach, poruszały następujące zagadnienia: budowanie dobrego klimatu w klasie (Ia), sposoby skutecznego uczenia się (Ie), rola stereotypów w życiu codziennym (Ic).

Zastanawiano się między innymi, czego oczekuje się od kobiet, a czego od mężczyzn, z jakimi reakcjami społecznymi mogą spotkać się osoby, których cechy i zachowania odbiegają od stereotypów. Analizowano swoje role zastanawiając się nad stwierdzeniami: „Ponieważ jestem mężczyzną/kobietą, muszę….” W jakim stopniu mężczyźni i kobiety są ograniczeni w swoich działaniach przez własną płeć, a w jakim mogą korzystać z możliwości, które są przypisywane danej płci – odpowiedź na to pytanie miało przynieść ćwiczenie zatytułowane „Gdybym był/a mężczyzną/kobietą…”

Młodzież z kl. Ie definiowała swój styl uczenia się i próbowała odgadnąć, jakie czynniki wpływają na skuteczność nauki.

Klasa Ia poprzez gry i zabawy uczyła się nawiązywania kontaktów i budowania relacji koleżeńskich.

Prowadząca doceniła zaangażowanie, z jakim grupy pracowały podczas warsztatów, podsumowując postawę młodzieży jako refleksyjną, empatyczną i zadaniowo dojrzałą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code