Warsztaty z Politechniką Łódzką

8 kwietnia 2013 roku w LO odbyły się warsztaty prowadzone przez dr Joannę Kucner z Politechniki Łódzkiej. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z kalkulatorami graficznymi. Urządzenia te, oprócz wykonywania podstawowych obliczeń, pozwalają np. przedstawiać wykres obliczanej funkcji.

Na czas trwania zajęć każdy uczestnik dostał kalkulator graficzny i mógł opanować jego obsługę. Dr Joanna Kucner pomagała rozszyfrować zawiłości w działaniu urządzenia i na podstawie przykładów wyjaśniała schemat jego funkcjonowania. Zajęcia wzbudziły zainteresowanie uczniów, którzy z entuzjazmem uczestniczyli w lekcji o charakterze praktycznym.